I přesto, že se mnohdy snažíme nemyslet na stále se blížící vánoční svátky, je to stále těžší. Ony se totiž opravdu blíží neskutečnou rychlostí, až se podivujeme, jak ten čas běží. No a oddalování myšlenek na Vánoce nám znesnadňují také obchody, které jsou již na konci září vybavené vánočním zbožím.
santa claus v modrém
Ať tedy chceme nebo ne, budeme muset v nejbližší době toto téma otevřít a začít řešit. Upřímně řečeno, už teď je pozdě. Máte rádi Vánoce nebo je to pro vás období plné stresu, vypětí, lítání, shánění, uklízení, pečení… No, jednoduše řečeno se vždycky těšíte, až to bude všechno za vámi. Pokud spadáte do té druhé varianty, zastavte se a pořádně se zamyslete.
Mnohdy, když dospějeme, ztratí pro nás vánoce své kouzlo, začneme je brát pouze jako součást konce roku, který si chceme odbýt a jít dál. Není to ale škoda? Přesuňte se do dětství a vzpomeňte si, jak jste milovali vánoce, to kouzlo, které bylo cítit všude kolem, troška tajemství, pohoda s rodinou, radostné období… Zkuste to v sobě zpátky najít.

Ano, Vánoce jsou plné starostí. Často je nemáme rádi kvůli zvýšeným výdajům. Tomu se dá ale částečně předejít. Buď si v průběhu druhé poloviny roku odkládejte peníze, které využijete právě v prosinci během svátků a na nákup dárků, nebo začněte rovnou nakupovat dříve.

Dárky můžete vymýšlet již v průběhu roku, když něco zajímavého spatříte, klidně to kupte. Doma si vymezte krabici, do které takto sehnané dárky naskládáte a máte jistotu, že je nebudete nikde hledat. Ano, setkáte se s názory, že jste blázen. No a co? Vy ale budete mít klidnější období před Vánocemi, protože nebudete muset oblítávat obchody a ještě řešit špatnou finanční situaci. Ať si každý říká, co chce. Neberte na to ohledy. Udělejte to tak, jak to pro vás bude nejlepší. Navíc, pokud budete nakupovat již během roku, určitě koupíte to, co je zrovna v akci, takže zaručeně ušetříte. Před Vánocemi jsou všude slevy, to je pravda, mnohdy se ale jedná o marketingové tahy, kdy vás prostě klamně nalákají na to, že tohle je výhodná koupě. Podniky ale mají jistotu, že lidé budou tyto věci kupovat, protože přeci budou vánoce.
vánoční dárky
Můžete rovněž nakupovat také trvanlivé potraviny,které dneska vydrží opravdu dlouho. Víte přece, jaké má vaše rodina tradice, a co máte rádi. Podle toho můžete postupně nakupovat věci, které se vám nezkazí, a které už prostě budete mít odložené na svátky.
Neřešte to, co si o vás kdo bude myslet. Řešte to, že budete mít více klidu, díky čemuž si potom ty svátky užijete úplně jinak.