To, že se soukromě podnikající lidé dostávají často do ekonomických potíží, není nic, o čem by se nevědělo. Tato skutečnost je všeobecně známá, ví se, že k tomu dochází nebo může docházet, a to z mnoha nejrůznějších důvodů. Jenže vědět to nestačí. Takovým podnikatelům, kterým se zrovna nedaří, je třeba i pomoci, a ne jen konstatovat, že mají nepříjemnosti, a snad je i trochu politovat.

dolarové bankovky

Takoví podnikatelé prostě často potřebují další peníze. Aspoň půjčit, když už to nejde jinak. I půjčka jim může pomoci, aby překonali složitá období, dali si své záležitosti do pořádku a začali zase prosperovat.

Ale kdo jim půjčí v tíživé ekonomické situaci? To je skutečně hodně složitá otázka, na kterou se sice odpovědět dá, ale ne vždy správně. Kdo by si totiž myslel, že podnikatelé, kterým se nedaří, dostanou lehce půjčku v bance, mýlil by se. Tak to nechodí. Banky mají zájem jenom o bonitní žadatele, o ty, u nichž je nesporné, že zvládnou splácení půjčených peněz. A k těm podnikatelé ve složité ekonomické situaci nepatří.

Jenže když nepůjčí banky, kdo tedy?

dárek dolary

Ideální volbou těch, kdo nedokážou v bance uspět, bývá hypotéka bez příjmu Nebankovní hypotéka. Tady jde totiž o nabídku od nebankovního sektoru, a ten si s kvalitami žadatelů zase až tak moc hlavu neláme. Jistě, i tady se musí prokázat schopnost a ochota půjčené finanční prostředky vrátit, ale to nemusí zahrnovat ani prokazování hodně velkých příjmů, ani čistých registrů dlužníků. Tady se prostě zaručí splácení nemovitostí, která se dá po dobu splácení hypotéky do zástavy. A když se tak stane, proč by žadateli nepůjčili? Splácení je tím zajištěné a podnikatel dostane peníze, které tak potřebuje. Aby s jejich pomocí své potíže zvládnul. A mohl být zase tak úspěšný, jak tomu musí u soukromých podnikatelů být, aby měla jejich činnost vůbec nějaký smysl.