Nejen pokožce obličeje, ale celého těla je třeba občas trochu pomoci, aby se zbavila odumřelých buněk staré kůže. Byla hladší a jemná. A hlavně byla zdravá.

 
Peelingje nám v tom účinným pomocníkem. Můžeme si ho vybrat v obchodě, kde jich je široká nabídka. Ale také si ho můžeme vyrobit doma. Čerstvý a levný. Jaké suroviny k tomu použít, aby naší kůži prospěl co nejlépe? Přečtěte si několik tipů jak na to.
přírodní peeling 
Kávový je jemný

Na citlivou a jemnou pokožku obličeje, krku a dekoltu je potřeba použít něco hodně šetrného. Výborně nám k tomu poslouží jemně rozemletá zrnka kávy. Jsou skvělou volbou pro výrobu přípravku na tato místa. Použijeme tedy mletou kávu, kterou jinak v kombinaci s vařící vodou používáme na výrobu skvělého „životabudiče“. Je to velice jednoduché. Prostě přidáme malou lžičku mleté kávy do oblíbeného krému, oleje nebo mléka na odlíčení. Pak čerstvě namíchané aplikujeme na pokožku. Masírujeme jemně, krouživými pohyby. Poté opláchneme a použijeme pleťový krém.

 
Cukrový na tělo

Cukr je v tomto směru poněkud razantnějším produktem. Jeho krystalky jsou účinnějšími abrazivními částicemi. Můžeme použít obyčejný „krystal“. Dvě polévkové lžíce cukru smícháme s krémem na tělo či sprchovým gelem. Masírujeme jemně, pozor si dáváme hlavně v případě, že máme citlivější kůži, která se snadno podráždí. Tento peeling je dost účinný! Po masáži smyjeme důkladně teplou vodou.

 
Ořechový na ruce

Ořechy jsou zdrojem mnoha výživných látek. Jsou vhodné k jídlu, ale také k ošetření naší pokožky. Ta na rukou si to po vší té práci jistě zaslouží. Do oblíbeného krému na ruce přidáme trochu namletých ořechů a pár minut masírujeme. Po opláchnutí budeme mít krásně jemné ruce.
tělový peeling 
Sůl na chodidla

I když si to od nás vůbec nezaslouží, často zapomínáme na naše nohy. Zvláště chodidla, která jsou pak tvrdá ze zrohovatělé kůže. Je vhodné jim alespoň 1 x týdně dopřát péči. Hodí se k tomu přípravek vyrobený ze dvou polévkových lžic hrubě mleté mořské soli a decky olivového oleje. Po masáži touto zdravou kašičkou nohy opláchneme a promažeme výživným krémem.