Vlasy jsou chloubou každé ženy a podle jejich lesku a hebkosti se posuzovala krása ženy už od nepaměti. Každá žena touží mít vlasy vždy čisté a přirozeně objemné, ne každá má však k takovému štěstí genetické dispozice. Častým problémem, který vyvolává následné problémy s vlasy, je paradoxně samotné mytí. Některé ženy se dokonce dostaly do takové fáze, kdy bez každodenního umytí prakticky nemohou vyjít z domu. Dejte si ale pozor na jednu věc. Čím častěji se vlasy myjí, tím častěji se také mastí! Dnešní šampony totiž pokožku hlavy nakolik odmastí, že její jedinou obranou proti vysušení je nadměrná produkce mazu. A o tom my samozřejmě nestojíme. Přestaňte s šampony, začněte se zázračným marockým jílem.


Šampon z marockého jílu – souznění přírody a krásy


Sežeňte si marocký jíl a v malé mističce rozmíchejte přibližně dvě lžíce tohoto prášku a se stejným množstvím vlažné vody. Musí vzniknout řídká kašička, kterou budete následně masírovat ke kořínkům vlasů. Nedivte se tomu, že tento šampon nepění. Není totiž složen z žádným chemických látek, ale je čistě přírodní povahy. Marocký jíl má schopnost odmastit a vyčistit kůži. Vždyť ho při zkrášlovacích procedurách používal i starověké Egypťanky.


Přidejte trochu arganového oleje pro výživu


To je totiž další zázrak naší přírody. Do Vašeho šamponu stačí přidat jen několik kapek a uvidíte, jak to Vaše vlasy oživí. Zmaštění se bát nemusíte, je ho jen malé množství. Navíc obsahuje i velké množství vitamínů, které Vaše vlasy doteď postrádaly. Celou směs naneste ke kořínkům vlasů a nechte pět až deset minut působit. Poté vlasy důkladně opláchněte vodou.


Již po týdnu každodenního mytí (pokud potřebujete mýt vlasy méně častěji, tak si to tomu přizpůsobte) uvidíte jasné pokroky. Všimnete si, že vlasy se tolik nemastí a zvykají si na svou přirozenou povahu. Tohle za zkoušku určitě stojí. Už si dále neničte vlasy chemickými šampony a vraťte se tímto k souznění s přírodou, nebudete litovat!