·         Dýchejte!


V každé stresové situaci, kterých je v této době přehršle, se mozek připravuje na zátěž spojenou s reakcí bojuj nebo uteč, a tak se zvyšuje i krevní tlak. V tu chvíli začínáme dýchat velmi povrchně a rychle.


Proto se v tu chvíli zastavte a záměrně prohlubujte dýchání. Tím zklidníte organismus a to včetně srdce. Dýchání se také můžete naučit na hodinách jógy či Tai Chi.
EKG křivka


·         Jezte brambory a banány!


Ovoce a zelenina, která je bohatá na draslík je obecně důležitá pro zdravý životní styl. A to nejen pro o všechny lidi, ale hlavně pro lidi, kteří mají potřebu snižování krevního tlaku. Proto jezte brambory, banány, batáty, rajčata, fazole, hrášek a sušené ovoce.


·         Pozor na sůl!


Draslík je důležitý a stejně tak je důležitým minerálem také sodík. Avšak jeho nadměrné požívání působí zdravotní problémy. Tedy snažte se ze svého jídelníčku odstranit sůl, protože právě vy můžete být jedincem citlivým právě na vysoký přísun sodíku. Pozor na to, že přestat solit nestačí, ale je potřeba obecně sledovat sodík v potravinách.


 


·         Sportujte!


Pokud máte vysoký krevní tlak, určitě začněte chodit a to co v nejkratším časovém horizontu. Taková procházka ve svižném tempu vám bude opravdu pomáhat, protože si tak trénujete srdce. Postupně přidávejte kilometry i tempo.


POZOR! U těžkých forem hypertenze však nejprve podstupte zátěžový test, který vám dá jasná pravidla a přehled o tom, co můžete a nemůžete dělat.


 


·         Omezte alkohol!


Obecně platí, že čím méně alkoholu pijete, tím nižší bude váš krevní tlak. Některé výzkumy ukazují, že alkohol může i prospívat zdraví. Tedy, pokud nejste opravdu ve stavu, kdy vám lékař alkohol zakázal, můžete si dát velmi malé množství kvalitního červeného vína nebo piva.


 yoga silueta


·         Omezte práci a relaxujte!


V zájmu našeho zdraví je určitě i možné a žádoucí omezit dobu práce. Určitě nedělejte přesčasy a raději si zajděte zacvičit nebo na procházku. Svoji mysl zaměstnávejte zdravým stravováním namísto řešení problémů z práce. Určitě si dávejte v práci přestávky, abyste tím snížili hladinu stresu a tím i omezili zvyšování krevního tlaku.


Pokud nemůžete úplně vypustit, určitě si v rámci kratších pauz pro svoje zdraví pouštějte hudbu, která vám pomůže se zklidnit. To samé udělejte, i když večer po práci relaxujete a odpočíváte. U toho samozřejmě zase zklidňujte svůj dech.


 


Pokud nic z těchto jednoduchých triků nezabírá nebo máte jiné problémy, určitě se zkuste nejprve zaměřit opravdu hluboce na svoji duši, na svá interní tajemství a přání a nebo také na přírodní doplňky stravy.