Člověk se většinu života snaží vyhýbat nebezpečí, každou nemoc ihned léčí a prodlužování života je nejvyšší metou medicíny. Přesto však mnoho lidí vyznává adrenalinové sporty, které, jak už název napovídá, mají svých nebezpečím vyplavit do krve co nejvíc adrenalinu. Zážitky z takových sportů jsou obrovské, můžou však také skončit tragicky. Většina lidí nepraktikuje nebezpečné sporty běžně, ale zkusit alespoň jednou za život je chceme všichni.
paragliding nad vodou
Být volný jako pták
Populární jako jednorázový zážitek nebo jako dárek je bungee jumping a tandemový seskok. Oba dva tyto „sporty“ pramení z touhy člověka létat a zažít stav beztíže. Protože však nemáme křídla, gravitace nás nemilosrdně táhne k zemi, což způsobuje vzrušující zrychlení, ale také to vyžaduje extrémní zabezpečení. Skákat z mostu nebo z letadla je možné jen za asistence zkušených profesionálů, a ačkoliv zážitek samotný trvá jen několik sekund až minut, není to zrovna levná sranda. Populární je také paragliding, kdy skáčete s padákem ze svahu.
lyžování v Norsku
Pokud chcete zažít pocit létání, ale nechcete přitom riskovat život, našetřete si pár peněz a jděte to větrného tunelu.
Aspoň na chvilku létat vám umožní také kite, neboli drak. Vychytávka posledních let je vlastně malý padák, který chytá vítr, a pokud jste do něj zavěšeni, můžete se nechat táhnout po zemi, vodě nebo na sněhu. Chce to však dobrý vítr a hodně cviku.
Vyšplhat na vrchol
Horolezectví je velmi oblíbený sport a rodiče posílají na horolezecké kurzy i malé děti. Bezpečné a zodpovědné lezení totiž velmi rychle zlepší vaši fyzičku, zesílí vám ruce, záda i nohy, objevíte nové hranice svých sil, a navíc si užijete ten úžasný pocit, když zdoláte stěnu či skálu. Základem bezpečného horolezectví jsou dva zkušení horolezci, kteří se navzájem hlídají a nepřetržitě jistí. Ani tak však nepředejdete úrazům, někdy i smrtelným. Proto je horolezectví stále adrenalinovým sportem.
Naprostý extrém je „free solo“, kdy jednotlivci slézají skály úplně sami a zcela bez jištění (!). Můžou to dělat jen ti nejlepší a nejzkušenější, protože jakmile dostanete při free solo strach, dřív nebo později spadnete.

Vodní radovánky
Utopit se není těžké ani v bazénu, natož v hlubokých vodách bez kyslíkového přístroje. Zkušení potápěči si však rádi posunují hranice a potápějí se bez přístrojů, v jeskyních nebo pod ledem. Nejde jen o délku zadržení dechu, ale také o orientaci a zachování klidu.
Nebezpečné a úžasné je také sjíždění divoké vody, surfování a windsurfing. Voda je zkrátka živel, který nezkrotíte. O hodně bezpečnější, ale stále vzrušující, je vodní lyžování. Obzvlášť pocítíte adrenalin tehdy, když za sebou uvidíte žraločí ploutev.
skoky s motorkou
Zimní radovánky
Zasněžené svahy velmi lákají k adrenalinovým sportům. I běžné lyžování může být hodně vzrušující, protože jedete velkou rychlostí z kopce. Tomu pocitu se vyrovná jen máloco. Pro ty, kteří hledají skutečný adrenalin, je tu extreme skiing nebo snowboarding, tedy sjezdy neupravených a nebezpečných terénů, kde mimo jiné hrozí laviny.