Mít vypracovaná ramena je spíše snem chlapa, jak ženy, pokud však nemluvíme o ženách, které se profesionálně věnují sportům jako například plavání, hokej, basketbal, volejbal, házená a podobně. Tento článek je spíše věnován chlapem, který s cvičením teprve začínají. K tomu, abyste měli vypracovaná ramena, budete potřebovat jednoručky a prostor doma na cvičení. Existuje velké množství cviků, které je vhodné pro cvičení doma.

fitnes činky

Začínám s cvičením s jednoručkami

Pokud s cvičením jen začínáte a potřebujete si zakoupit jednoručky, jde o činky, které jsou určeny do ruky, tedy jde o menší provedení činky jako takové, kterou určitě znáte. Jednoručky nám napomáhají ke cvičení horních partií těla a dají se používat na domácí cvičení. Pomocí jednoručky můžete cvičit nejen ramena, ale i biceps, záda, prsa, tedy tak jak jsme zmiňovali horní partie těla. K tomu abyste měli vypracovaná ramena musíte ale zařadit do svého tréninkového plánu i jiné druhy cviků, protože není ani efektivní ani zdravé cvičit jen jednu partii těla.

vzpírání činek

Jak na ramena za pomoci jednoruček

Základním cvikem při cvičení ramen za pomoci jednoručky, je cvik vsedě, kde máte narovnaná záda a v rukou držíte jednoručky. Ruce s jednoručkami dáte do polohy nad ramena, kde loket vaší ruky by měl být v pravém úhlu. Následně ruce zvedneme nad hlavu, ruce je třeba zcela narovnat a následně je znovu vrátit do pravého úhlu. Toto cvičení opakujete osm až deset krát v intervalu dvou až tří sérii. Dalším vhodným cvikem pro vaše ramena je cvik ve stoje, kde jednoručky držíte v rukou při těle a ruce předpaží před sebe, a to do výše ramen. Tento cvik můžete kombinovat si rozpažováním rukou do boku, tedy střídavě do boku a před sebe. Cvik cvičíte osm až deset krát v intervalu dvou až tří sérií. Při cvičení ramen je třeba dbát na správné cvičení, aby nedošlo k úrazu vaší páteře. V případě, že se chcete dozvědět více o cvičení ramena, ale i jiných cviků v domácím prostředí, případně se chcete dozvědět více o používání jednoručky, určitě se obraťte na internetové stránky https://inlive.cz/.