Koupě domu v Chorvatsku je něco, co si možná spousta z nás přeje. Vždyť Chorvatsko je tak nádherná země, a Češi ji navštěvují více než často. Vyplatí se ale pro vás koupit nemovitost v Chorvatsku? Skvělé je v dnešní době, že i spousta českých agentur a firem, které vám zprostředkují prodej a ukážou vám svou nabídku nemovitostí na prodej Chorvatsko https://www.najadranu.cz/prodej/. Tím se vám případná koupě nemovitosti velmi usnadňuje, jelikož budete jednat s někým z Česka, a ne ze zahraničí.

Chorvatsko

Jak už jsme řekli, Chorvatsko je nádherná země, vyhledávaná především jako prázdninová destinace. Má typickou středomořskou atmosféru, vynikající gastronomii, krásnou přírodu, zajímavé památky a bohatou historii. Pro Čechy je také velmi oblíbená kvůli dostupnosti. Autem jste v Chorvatsku za cca 8 hodin.

Nemovitosti v Chorvatsku, i přes to, že v posledních letech zasáhla inflace snad všechny země světa, vycházejí finančně levněji, než nemovitosti u nás. Záleží samozřejmě ale na typu nemovitosti a lokalitě. Ale dům v Chorvatsku vás nemusí vyjít vůbec draze.

Kde si takový dům koupit? V Chorvatsku snad není místo, které by nebylo ničím zajímavé, nebo bylo nehezké. Samozřejmě záleží na preferenci každého člověka. Ten, kdo bude chtít zejména krásné pláže a široké možnosti plavání, vodních sportů a přírody, si vybere některý z četných chorvatských ostrov. Ten, kdo bude chtít dům s výhledem na moe, může volit destinaci Crikvenica. Nebo chcete dům někde, kde to opravdu žije? Pak vybírejte lokality v okolí Splitu.

chorvatsko

Je takový dům dobrou investicí? Vzhledem k inflaci je pravděpodobné, že dům bude dobrá investice. Pravděpodobně bude mít vaše zakoupená nemovitost za pár let o několik procent vyšší hodnotu, než tomu bylo v době, kdy jste ji kupovali. Pokud se tedy později rozhodnete nemovitost prodat, můžete na tom ještě vydělat nějaké peníze.