Internet nám šetří čas, mnohdy nám usnadňuje každodenní aktivity a má bezesporu mnoho výhod. Čím více ale ovládá naše životy, tím více negativ vyplouvá na povrch. Tento článek tedy bude zaměřen na ty negativní věci, které jsou s internetem spojeny.
Internet v mobilu
Ztráta soukromí
Ať už dobrovolně, nebo ne, jsme na internetu závislí čím dál víc a to, co by si dříve lidé ponechali v kruhu nejbližších, dáváme dnes na obdiv na různých sociálních sítích. My, dospělí lidé tak činíme dobrovolně, ale na internet dáváme také fotografie dětí, které nemají možnost se k tomu vyjádřit. Je určitě k zamyšlení, zda nám za to, že uveřejníme jejich fotky z prvního výkonu na nočníku jednou poděkují. Určitě nebude příjemné jít v pubertě na první rande s tím, že váš potencionální partner, či partnerka už důvěrně znají vaše foto z koupání, ač to bylo v dětství. Je potřeba se zamyslet nad tím, jestli by se takové počínání líbilo nám, kdybychom byli v jejich kůži.
Oddalujeme se
Znáte to asi každý. Sedíte vedle svého partnera, rodičů, či dětí a každý máte v ruce svůj telefon, nebo tablet. Sedíte vedle sebe, ale komunikujete s lidmi, kteří mohou být třeba stovky nebo tisíce kilometrů daleko. Máte blízko celý svět, ale na druhou stranu ztrácíte své nejbližší. Trávíte večery vůbec spolu, když jste každý duchem jinde? Kolik toho o svých nejbližších víme? Nebylo by lepší povídat si s nimi o tom, co celý den dělali a jaké mají plány, namísto toho, abychom si psali s téměř cizími lidmi, nebo místo toho, abychom si na sociálních sítích prohlíželi, co dělali lidé, které skoro neznáme?
Notebook a káva
Bezpečnost
Bezpečnost na internetu je velké téma. Prostřednictvím internetu dnes platíme, komunikujeme pracovně i soukromě, sdílíme svá soukromá videa a fotografie. Přitom se dennodenně stává, že se někdo někomu nabourá na účet, kde vidí veškeré jeho konverzace a může jeho prostřednictvím komunikovat. Mezitím, než si účet zablokujeme může tato osoba napáchat vašim jménem velké množství nepříjemností. To samé se může stát také s našimi bankovními účty, proto je důležité dodržovat zásady bezpečnosti při užívání internetu.
 
Vše má svá pro a proti, tento článek byl zaměřen pouze na negativní stránky internetu, jsou ale bezesporu věci, které jsou pro nás díky němu jednodušší a příjemnější.