Tak, jak člověk stárne, stárnou i jeho orgány a tělo. Některé orgány jsou s věkem méně výkonné, avšak již po dlouhá léta si lidé myslí, že bolest kloubů se spojuje právě s věkem. V tomto věku však neplatí, čím člověk starší je, tím běžnější je, aby se bolest kloubů objevila. Avšak často krát je právě věk tím, co se dokáže na kloubech a jejich kvalitě podepsat. Všechno však má svůj původ a v tomto případě i za bolavými klouby stojí nesprávná životospráva, nedostatek pohybu, vitamínů, minerálů a dědičnost.


zoufalost


Co dělat v případě, že bolest kloubů zašla už příliš daleko?


V dnešním světě je běžné, že si dáváme předsevzetí. Například i o tom, že změníme naši životosprávu a začneme se více hýbat. A přicházíme k problému – pokud není člověk zvyklý na pohyb a najednou se začne pohybovat nadměrně, dokáže si přivodit velmi ošklivý následky, které ho budou provázet do konce života. Pokud se rozhodnete, že budete pravidelně sportovat, nevrhejte se do toho jen tak bezhlavě, ale postupně. Přecenit své vlastní síly se nevyplatí, častokrát to končí právě úrazem, poškozením kloubů či chrupavek, které mohou vyústit i do výměny kloubů. Chirurgický zákrok je však v případě bolesti kloubů posledním stadiem.

Pokud se i vám stane, že budete nuceni své staré, opotřebované klouby vyměnit za nové, život vám rozhodně nekončí. I s umělými klouby dokáže člověk fungovat na 100%. Medicína v tomto směru skutečně postupuje, což se odrazilo i na kvalitě kloubních náhrad. Odhaduje se, že implantát má životnost přibližně 20 let. Existují i ​​doporučení, které by měl po operaci kloubů dodržovat každý člověk, který se chce po této operaci rychle zotavit. Pokud jste i vy podstoupili operaci kloubu, nedělejte prudké pohyby a nedřepujte. Během dne se snažte co nejvíce měnit polohy – sezení vystřídejte za chůzi, při spánku zase sezení za leh. Snažte se také o to, abyste nepřibrali. Dovolené jsou vám jen ty sporty, které jsou nenáročné – například cyklistika, plavání či běžky. Snažte se také každoročně navštívit lázně, které jsou zaměřeny na léčbu onemocnění pohybového aparátu.


Trápí vás bolavé klouby, avšak chtěli byste získat pouze kvalitní a relevantní informace?

bolest


Informace, které pro vás budou mít skutečný přínos naleznete na internetové stránce www.muvmeokloubech.cz. Kromě toho se na tomto místě dozvíte i řadu zajímavých informací, co se týka kloubů jako takových. A samozřejmě nechybí ani kontakty na ty, kteří vám v případě bolavých kloubů pořadí.