Ať už hrajete na kytaru či třeba klavír, můžete i vy využít pomoci mobilních aplikací. Kterých?
 
1.      Gstrings
Aplikace volně dostupná ve FREE verzi, takže vás může občas vyrušit nějaká ta reklama. Je určená pro hráče na kytaru a funguje jako ladička, která rozliší hraný tón pomocí mikrofonem přeneseného zvuku.

smartphone a jablko
2.      Mobile Metronome
Metronom. Velice důležitá pomůcka pro každého hudebníka. Pokud se hudbě věnujete pouze jako koníčku a nechcete do jeho nákupu investovat, je tato aplikace právě pro vás. Můžete využít možnost nastavení tempa, rytmu i taktu.

3.      Perfect Ear
Aplikace, díky které si můžete hudební sluch procvičovat třeba i při jízdě autem do práce.
Rozeznávání tónů, stupnic či akordů. To vše můžete získat instalací Perfect Ear. Pokud se chcete vyhnout rušivým reklamám, stáhnete si placenou verzi a získáte tak i navíc například několik dalších cvičení a jiné funkce.
klávesy klavíru

4.      Guitar Master
Jste záčátečník a samouk ve hře na kytaru nebo si jen potřebujete osvěžit nějaký ten akord? Díky Guitar Masteru budete mít všechny akordy přehledně seřazené, vždy po ruce ve svém mobilním telefonu.

5.      Perfect Piano
Jednoduchý simulátor hry na klavír. Aplikace umožňuje propojení s ostatními uživateli a účast v různých soutěžích. Díky této aplikaci se můžete hře na klavír naučit skutečně jednoduše.

6.      Walk Band – Multitracks Music
Hudební studio ve vašem mobilu nebo tabletu. Možnost volby z několika hudebních nástrojů (klavír, bicí, kytara atd.).

7.      Remixlive
Aplikace pro remix různých zvukových stop. Možnost uložení vašeho výtvoru ve všech možných formátech.

8.      Guitar
Aplikace s jednoduchým, strohým názvem. Jedná se o simulátor hry na kytaru, kde si také můžete zdokonalovat své schopnosti. Součástí je metronom, možnost sdílení na sociálních sítích a hlavně skutečně reálný zvuk kytarových strun.