Turistika je fyzická aktivita, která si po celém světě získává stále více příznivců. Důvodů je hned několik pojďme si tedy společně představit alespoň některé z nich. Za vyšší oblíbenost však možná může i pandemie koronaviru, která nás dlouho sužovala a díky které byla po dlouhou dobu většina sportovišť zavřená. Teď už se naštěstí situace vrací do normálu a my se můžeme opět věnovat sportovním aktivitám uvnitř i venku.

Muž na vrcholu

  • Žádné speciální vybavení

Zatímco u jiných sportů se očekává počáteční vyšší investice za sportovní náčiní či oblečení, v případě turistiky vás žádné vysoké náklady naštěstí nečekají. Jedinou investicí by mohly být trekové boty, díky kterým pro vás budou dlouhé trasy mnohem pohodlnější. Turistická obuv má navíc speciální vzorek, který zajistí stabilitu i v náročném terénu. Určitě se najde spousta víkendových nadšenců, kteří bez větších komplikací vyrazí do hor i v sandálech nebo žabkách, ale nic podobného se rozhodně nedoporučuje.

V případě oblečení pak záleží na vlastních preferencích. V letních měsících si vystačíte se sportovním oblečením, které nebude zrovna trend aktuální sezóny. Zima už je ale v tomto ohledu horší. Mějte na paměti, že teplota i stálost počasí s přibývající nadmořskou výškou klesá. Zatímco pod kopcem vám může být příjemně, s přibývajícími metry se budete klepat zimou. Ovšem nevyplatí se vsázet jen na jednu teplou vrstvu oblečení. Raději navlékněte vrstev hned několik, v případě potřeby je následně mnohem jednodušší regulovat tělesnou teplotu.

Zimní turistika

  • Vlastní občerstvení

Krom oblečení myslete i na dostatek jídla a tekutin. V blízkosti turistických tras je mnohdy jen velmi málo možností, kde se občerstvit. Lidský organismus je v případě větší fyzické zátěže schopen přijmout několikanásobně vyšší množství tekutin. V případě dehydratace pak může dojít k bolesti hlavy, mdlobám či ke ztrátě vědomí či přehřátí organismu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup