Pokud vás někdy zajímalo, proč jsou repliky nábytku Tolix tak oblíbené, zejména v kavárnách, barech a restauracích, je to proto, že jsou pevné, odolné a relativně levné. Pařížské židle ve stylu Tolix nejen dobře vypadají, ale jsou praktické, funkční a mají něco do sebe!

Jak to všechno začalo

Všechno začal Xavier Pauchard, skromný Francouz pracující v ocelárně. Jako vizionář začal experimentovat s pokovováním oceli, a když si tuto dovednost osvojil, začal ji využívat k výrobě ocelových výrobků pro domácnost.
V roce 1927 si nechal patentovat název „Tolix“ a začal vyrábět kovové židle a stoličky. Protože byly levné a relativně snadno se vyráběly, staly se ideálními pro použití velkými skupinami lidí a oblíbenými v továrnách, nemocnicích a školách. Byly k vidění také ve všech barech a kavárnách na pařížských ulicích.

židle

Puchard se proslavil v roce 1937 židlí „A“, která byla upravena tak, aby je majitelé barů a restaurací mohli snadno skládat na sebe. Tato konkrétní židle se stala ikonickou pod názvem Tolix a dnes ji můžete vidět v MOMA v New Yorku a v Centre Pompidou v Paříži.

Po druhé světové válce popularita židle Tolix poklesla, protože se veřejnost začala orientovat na jiné styly židlí, které se prodávaly. Společnost bohužel také zkrachovala, ale v roce 2004 ji zachránil její bývalý finanční ředitel. Ten si značku zamiloval a zavedl do sortimentu mnoho nových zajímavých barev. Dříve byly židle většinou v přírodní stříbrné nebo červené barvě.

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/H5YUncbvSCo“ title=“YouTube video player“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share“ allowfullscreen></iframe>

Proč si koupit nábytek a židle ve stylu Tolix Paris?

Originální židle Tolix lze stále koupit, což je v pořádku, pokud chcete jen jednu, protože pořádně zatíží vaši peněženku. Naštěstí existují pařížské židle inspirované těmito populárními Tolixy, které umožňují lidem získat oblíbené vzory a nábytek za zlomek ceny.

Jsou vyrobeny stejně jako originál z oceli a opatřeny práškovou barvou a jsou skvělou volbou do kaváren, barů a restaurací.

židle Tolix

Výhody nábytku ve stylu Tolix:

– Lehké a pevné, což znamená, že je lze snadno přemístit podle potřeb vašeho podniku.

– Tyto židle jsou také stohovatelné pro pohodlné skladování.

– Ideální jako náhradní židle, které lze vyjmout ze skladu v nejrušnějších obdobích dne nebo roku.

– Nenáročná údržba – k odstranění případných skvrn nebo zbytků jídla stačí rychlé otření vlhkým hadříkem

– K dispozici v široké škále barev a stylů

– Snadné udržení konzistence v celém objektu a sladění s určitým stylem interiéru

– Hodí se k většině dekorací a motivů

Židle Tolix ve stylu Paris lze snadno sladit s většinou stolních desek a dekorů, od černé a bílé až po metalické lesky a zářivé barvy, jako je červená, oranžová, žlutá, jablečně zelená a modrá. Velký výběr barev, snadná údržba, jednoduchost a přitom pohodlí a všestrannost – co víc si přát?