Jste na pokraji svých sil s péčí o vašeho tatínka nebo maminky? Žádného sourozence nemáte a jste tak jediný, kdo se o ně může postarat? Už to nedáváte psychicky ani fyzicky? Musíte chodit do práce, máte svoji rodinu a povinnosti vůči ní? Existuje řešení, kterým si ulevíte jak vy, tak i vaše maminka nebo tatínek.
ruce starce.jpg
Bydlení pro seniory, každý člověk toto bydlení vnímá jinak. Někdo si řekne, nechci se o ně starat, mám své práce dost a nemám na to čas? Druhý pohled je takový, že člověk až svým psychickým i fyzickým vyčerpáním uzná, že to prostě nezvládá. Není na tom nic špatného. Naopak, i pro tatínka nebo maminku to většinou je nejrozumnější řešení.  Ale není jednoduché najít zařízení, které bude jejich živost držet na důstojné linii, proto je třeba při výběru toho pravého zařízení držet se několika bodů. Které to jsou?
Soukromí je na příčce číslo jedna. Na to se nikdy nesmí zapomínat. Sdílené pokoje s cizími lidmi rozhodně není to pravé, každý potřebuje svůj klid a prostor pro odpočinek. Dalším důležitým bodem je strava, mají na výběr s několika jídel, ano, to je super. Pokud ne, pravděpodobně to nebude to pravé. Také né každému se poštěstí, aby zařízení bylo blízko vás, ale zkuste volit to nejblíže k vám, samozřejmě na základě zvážení výše uvedených bodů, ale vždycky je třeba najít čas a navštěvovat je, aby si nepřipadali sami. Rozhodně velmi důležité je také prostředí okolo zařízení, tj. příroda, zahrady, lavičky, venkovní zázemí atd. … Každý má jiná kritéria, někdo má ještě další, ale toto je základ, na který by se při výběru nemělo nikdy zapomínat.
chodítko seniorky.jpg
Cenaza pobyt je samozřejmě také důležitá, ale to je rozhodující faktor pro nás až v konečné fázi. Měli bychom mít na mysli to, že pokud už se o ně nejsme schopno starat, a to z jakéhokoliv důvodu, měli bychom jen nechat důstojně ,,dožít´´.