Zábradlí je nedílnou součástí každého schodiště a jen těžko by se bez něho obešlo. Nejen, že zajišťuje bezpečí při scházení a vycházení schodů, ale také působí estetickým dojmem, na kterém si lidé v dnešní době zakládají. Mezi základní druhy zábradlí na schody patří, zábradlí dřevěné, skleněné, kované, či ocelové.

Všechny tyto druhy zábradlí jsou v něčem specifické a každé má jiné vlastnosti. Otázkou pak zbývá jen to, jaké chcete právě u Vás doma a zda bude zábradlí ve venkovním, či vnitřním prostoru.

zábradlí (8)

Skleněné zábradlí je velice vkusné a můžeme se s ním setkat v kancelářích, či ve vnitřních prostorách, halách a bazénech. Dá se instalovat jak venku, tak vevnitř a dokonale zapadne do okolního prostředí. Jeho nevýhodou je časté leštění pro dokonalou průzračnost. Tento problém se dá vyřešit mléčným sklem.

Dřevěné zábradlí je originální zábradlí, které se dříve vyrábělo ve velkém. Díky dokonalosti letokruhům je zábradlí vkusné a velice pěkné na pohled. Většinou mé velké zastání ve vnitřních prostorech a díky nátěrům si můžete určit barvu dřeva. Mezi další výhody patří také to, že si můžete vybrat druh šprušle. Tudíž můžete mít šprušli hranatou, spirálovou, či kombinaci obou druhů. K zábradlí si můžete také vybrat madla, které budete chtít k zábradlí přidat.

zábradlí (9)

Kované zábradlí je v podstatě precizní práce kováře, který nedá na svoje zábradlí dopustit. Lze provést kované výplně, kované šprušle, ale také kombinaci obou druhů. Kombinovat lze také dřevo s ocelí a lze ho povrchově upravovat. Takže bude jen na Vás, zda bude barva kovářská, či si ho necháte dát na komaxit.

Ať už zvolíte jakýkoliv druh zábradlí, tak mějte na mysli, že zábradlí má mít hlavně bezpečnostní význam, nikoliv estetický. V případě že máte děti tak vybírejte zábradlí takové, aby děti nepropadli mezi šprušli, nebo se nějakým způsobem nezranily.