Podnikáte a trávíte v práci většinu času? Nezbývá vám čas na rodinu a nejste spokojení? Zkuste si podnikání zjednodušit. Zefektivněte vaše procesy a naučte se delegovat úkoly.

1. Optimalizace procesů

Trvá vám vše příliš dlouho? Každý výrobek má jiné parametry, aniž byste chtěli? Nebo se jedná o kvalitu služeb? Optimalizace procesů vám ušetří jak čas, tak i peníze. Všechny zaměstnance je nutné pořádně proškolit i v ohledu postupů práce. Postupy práce by měly být sepsány srozumitelně a měly by být k dispozici všem. Pokud budou procesy zažité, ušetříte jak čas, tak i peníze. S optimalizací procesů vám mohou pomoci i odborníci, nebojte se je oslovit.

analýza kafe

2. Delegování úkolů

Máte práce nad hlavu? Naučte se delegovat práci na vaše zaměstnance. Není to vaše lenost ale je to nutnost. Nemůžete všechno dělat sami, je nutné práci rozdělit tak, abyste práci zvládali v běžné pracovní době. Život totiž není jen o práci ale i o zábavě a o rodině. Netravte v práci více času, než je nutné.

kalkulačka

3. Odborné úkoly

Vedete si sami účetnictví? V dnešní době se jedná o zbytečný úkon, který vám zabere mnohem více času, než odborníkovi a ještě můžete mít účetnictví špatně. Vedení účetnictví v Praze vás nevyjde dráž, než čas, který nad tím sami strávíte. Navíc ale budete mít jistotu dobře odvedené práce, která není úplně snadná. Vyznat se ve všech pravidlech a zákonech není úplně jednoduché. Stejně tak třeba instalatérská práce není pro každého, nebojte se sehnat si odborníka, který problému opravdu rozumí. Ušetříte si tak spoustu starostí.

Podnikání nemusí být práce od nevidím do nevidím. Stačí si dobře nastavit pravidla a vycvičit si svoje zaměstnance. Samozřejmě je taky musíte dostatečně zaplatit a nechtít po nich to, co sami nemůžete nebo nechcete dodržovat. Neměřte dvojím metrem a snažte se přistupovat ke svým zaměstnancům zodpovědně.