Každý, kdo disponuje menším bytem nebo omezeným prostorem v obýváku, zvažuje, jakou pohovku koupit. Ideální by bylo, kdybychom nemuseli brát v úvahu prostor a mohli si pořídit velkou pohodlnou pohovku, ale většinou jsme limitováni právě rozměry obývacího pokoje. Pokud v bytě nemáte samostatnou ložnici a jste nuceni dělit se o místo na spaní v obýváku, ideálním řešením v tomto případě je rozkladaci pohovka na kazdodenni spani.

polštáře

Rozkládací pohovka je úsporným řešením v malých bytech

Rozkládací pohovka pro každodenní spaní může být tedy plnohodnotnou náhradou za postel v ložnici nebo ve studentském pokoji. Rozkládací pohovka může plnit hned několik funkcí:
– Představuje tedy místo ke spánku, protože má integrovanou matraci, která je odolná vůči každodennímu rozkládání a skládání a neměla by se rychle vyležet
– Další velkou výhodou je odkládací prostor, který můžete využít k odkládání polštářů a peřin a máte tak dokonalý řád po složení pohovky
– Je značnou úsporou místa, protože plní funkci gauče a postele zároveň

Jaký je tedy rozdíl mezi klasickou sedačkou a rozkládací pohovkou?

Klasická sedačka poskytuje místo jen k sezení, může disponovat odkládacím prostorem, kde můžete odložit deky, případně jiné předměty. Naopak rozkládací pohovka pro každodenní spaní je určena k sezení, ale po rozložení i ke spaní. Pohovka se většinou snadno rozkládá jedním pohybem – vysunutím spací části vytáhnete matraci, která je obvykle uložena na odpruženém roštu, která by měla vydržet i větší zátěž. Na kvalitní rozkládací pohovce byste neměli šetřit, protože na použitých materiálech závisí životnost pohovky. Existují i ​​pohovky s vysouvací zásuvkou, kde matrace je schovaná v zásuvce pod sedací částí. Asi nejjednodušší systém je tzv. click-clack systém, sedačka se rozkládá tak, že sklopíte opěradlo – tento typ sedačky je však vhodný pouze pro občasné příležitostné spaní.

gauč

Dalším typem je rozkládací pohovka se sklopným opěradlem, přičemž sedací část posunete dopředu a opěradlo sklopíte dozadu. Vznikne vám prostor na spaní, ale tento typ také není určen ke každodennímu použití. V každém případě rozkládací pohovku vybírejte podle velikosti místnosti, aby se vám nestalo, že po rozložení vám už nezbude žádný další prostor. Určitě stojí za to, pohovku pro každodenní spaní dobře vyjmout, abyste s ní byli dlouho spokojeni a dobře vám sloužila. Velký výběr takových pohovek naleznete na https://www.sconto.cz.