Pokud máte v plánu prodat vaši nemovitost, neobejdete se bez jejího cenového odhadu. Požadován je bankou v případě, že řešíte koupi na hypotéku, hodit se vám ovšem bude i pro co nejlepší prodej. Odhad je základem k tomu, abyste byt nebo rodinný dům prodali za co nejlepší cenu. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Odhad nemovitostí se totiž může různě lišit podle konkrétní situace. Jinak tomu tedy bude u prodeje, jinak v případě hypotéky nebo dědictví.

odhad

Vypracování znaleckého posudku soudním znalcem nebo odhadcem

Setkat se můžete se znaleckým posudkem vypracovaným soudním znalcem nebo také s tzv. „Tržním oceněním“, které vyhotovují odhadci v podobě živnostníků. Posudek vypracovaný znalcem je ovšem přesnější. V případě, že se jedná o odhad ceny nemovitosti pro banku za účelem hypotečního úvěru, pak jej zhotovují bankovní odhadci.

Různé druhy cen podle situací, aneb jak se v nich orientovat

Ve chvíli, kdy je vypracován odhad ceny bytu, odhad ceny pozemku nebo odhad ceny domu, se můžete setkat z různými typy cen. Jednou z nich je kupní cena, za kterou je reálně možné nemovitost prodat. Další je tržní / obvyklá cena, za kterou je obvyklé v konkrétní lokalitě chtít nemovitost pořídit. Pro odhad ceny nemovitosti je to pak cena zadlužitelná, která ovšem bývá častokrát nižší než cena kupní.
Oceňovacím předpisem, který je každoročně vydáván Ministerstvem financí, je pak určena cena zjištěná / administrativní.

nemovitosti

Odhad nemovitost online zdarma a nezávazně

Nejspíš vás bude zajímat, kolik vás tento úkon bude stát. Ceny za znalecký posudek v případě odhadu ceny bytu, rodinného domu nebo pozemku mohou stoupat až do závratných výšek.
S námi ale můžete ušetřit. Neztrácejte váš drahocenný čas a šetřete vaši peněženku. Nechte si jednoduše vypracovat odhad nemovitostí online přímo od Maxima Reality. To vše zdarma, nezávazně. Stačí když jen vyplníte formulář na odkazu online odhad, který vám po vypracování realitním specialistou přijde do e-mailové schránky, a to již do druhého dne.