Mít na zahradě bazén by si přál snad každý. Ne nadarmo se České republice říká velmoc zahradních bazénů. Kdo má nevyužitou zahradu, jistě by měl koupi bazénu zvážit. V létě se v bazéně dokonale relaxujete a osvěžíte v horkých letních dnech. To vše získáte v soukromí domova, nebudete se muset ohlížet na další plavce a vaše děti budete mít pod stálým dozorem. Pokud chcete mít po celou sezónu vodu krásně čistou, budete se o ni muset dobře starat. Se základním čištěním od hrubých nečistot vám pomůže písková nebo kartušová filtrační jednota. Písková filtrační jednotka je oblíbenější především pro snadnost čištění. Pískovou náplň stačí jednou za týden až čtrnáct dní propláchnout a máte vyčištěno. Kartušovou filtrační jednotku musíte čistit tak, že vyndáte papírový filtr, který musíte nejlépe proudem vody vyčistit. Filtrace zbaví bazén hrubých a větrem zavátých nečistot, také vodu dokonale promíchá a rovnoměrně vám rozmíchá i bazénovou chemii.

bazénová voda

Také budete muset vodu čistit od bakterií, spár apod. Můžete vodu čistit bezchlórově pomocí bezchlórových přípravků nebo vsadíte na slanou vodu, která se čistí elektrolýzou soli. Nebo můžete využít chlorovou chemii. Ta je v domácích bazénech velmi oblíbená a velmi snadná. Stačí dodržet správné dávkování a zápach chloru v bazénu bude minimální. Na trhu se vyrábí tekuté a granulované přípravky a také přípravky ve formě tablet.

dítě v bazénu

Multifunkční tablety jsou velice oblíbené především pro jednoduchost jejich použití. Tablety totiž najednou vyřeší hned několik možných závad. Například Multi tablety maxi 5v1 nabízí hned 5 funkcí. Zajistí správnou hladinu aktivního chloru v bazénu, vyčistí vodu od zákalu, sníží tvrdost vody a tím vodu krásně projasní, odstraní a zabrání množení řas a stabilizují optimální hodnotu pH vody, která je potřebná pro správné fungování veškeré bazénové chemie.