Lidé jsou neobyčejně vynalézaví a zdá se, že tvořivý proces nikdy neskončí. Kdo se domníval ke konci dvacátého století, že koženku stěží překoná jiný materiál, mýlil se. Výroba koženky se stala na dlouhou dobu jednou z nejvyužívanějších technologií v nábytkářském průmyslu, zhotovovaly se z ní sedací soupravy, polstrování židlí a křesel, jídelních koutů a lavic a dokonce i textil, např. bundy, vesty, kalhoty, čepice. Koženka se využívá pro mnoho aplikací i v současné době, ovšem máme zde ještě něco jiného – eko-kůži.

dívka s mobilem

Zatímco koženku tvoří kombinace PVC, případně polyesteru, a polyuretanu s bavlnou, eko-kůže je čistý, stoprocentní polyuretan na podkladu z bavlněné tkaniny. Díky PVC byla koženka takřka neprodyšná a tento jev znepříjemňoval život v mnoha ohledech, zvláště pak u sedací části nábytku.

Prodyšnost je významná vlastnost eko-kůže, která se uplatní například při výrobě krytů na Huawei P20 Lite Modnimobil.cz. Tam je velmi důležité, aby byl mobil chráněný před prachem a vlhkostí, ale zároveň se na vnitřní straně krytu vlhkost nesrážela do podoby kapének a tím nepronikala dovnitř přístroje.

žena telefonuje

Svou roli hraje i vzhled

Když se podíváte zblízka na pouzdra ve tvaru knížky (říká se jim také flip), možná se zamyslíte nad tím, jak je možné vyrobit něco takového za velmi nízkou prodejní cenu. Flipová pouzdra mají na zadní straně záhyb, dají se složit do malého vodorovného stojánku a napolohovat tím telefon např. na sledování filmů nebo mapové navigace. Uvnitř se nachází několik drážek pro zasunutí dokladů, bankovek nebo poznámkových papírků. Celý obal je na první pohled velmi atraktivní, telefon obléká tak, že se zdá, jako by uvnitř byl diář či malý zápisník. Ať už si zvolíte jakoukoli barvu od zelené až po růžovou, vězte, že se hodí pro každou příležitost – na oslavy, na výlet, do zaměstnání či do školy.