Jsme doslova obklopeni bakteriemi. Jen v ústech jich máme stovky milionů, ne-li miliard. Většinou se však jedná o neškodné bakterie nebo velice oslabené, takže se s nimi naše imunita docela snadno vypořádá. Pokud ale narazíte na silné typy, můžete se snadno dostat do problému. A právě na takové můžete narazit i v bazénu. Letní teploty se standardně pohybují mezi dvaceti a třiceti stupni, v posledních létech ale i výše. Tím se zahřívá nejen vzduch, ale také i voda v bazénu. A taková voda je vyloženě semeništěm různých bakterií, které se v takovémto prostředí mají jako ta pověstná prasata v žitě. Pro vás však jejich přítomnost rozhodně dobrou zprávou není, jelikož se tímto stává váš bazén nepoužitelným. Naštěstí jen dočasně.
míč v bazénu

Vhodný preparát

Zničit bakterie v bazénu by pro vás mělo být prioritní, tedy pokud se nechcete chodit koupat vedle k rybníku. V současnosti si můžete pořídit pestrou paletu rozličných dezinfekčních přípravkům z nichž je většina poměrně účinná. V tomto směru ale stále vede chlór, který se standardně používá jak na veřejných koupalištích, tak i v rámci malých zahradních bazéncích. Chlór samotný se prodává v mnoha formách, ale jestli si chcete ušetřit čas i nervy pořiďte si ho v tabletovém provedení. Snadněji se tak dávkuje, a navíc často obsahuje i další účinné látky, které dále zlepšují kvalitu bazénové vody.
bazén v horách

Plovák

Aplikace tablet není vůbec složitá. Stačí, když si pořídíte speciální plovák a máte v podstatě po starostech. S jeho pomocí je dávkování dezinfekce otázkou několika okamžiků. Pak už ho stačí jen pustit po hladině dál od okraje bazénu a čekat, až se tablety ve vodě rozpustí. Mezi tím můžete jít dělat něco jiného.
kačenky v bazénu
Chór se takto bude rozpouštět postupně, což je přesně ten efekt, kterého chcete dosáhnout. Plováky jsou nejen velice praktické, ale také i dobře vypadají. Vybrat si je můžete v mnoha barevných, ale i designových variacích.