Kdo si hraje, nezlobí, a to platí především u našich ratolestí, obzvláště když to jsou neposedné typy, to pak dá člověk nevím co za to, aby je maximálně zabavil. Pokud jste majiteli alespoň malé zahrádky, máte na půl vyhráno.  Je přeci jen lepší, když dítě tráví svůj volný čas venku, než hraním počítačových her nebo sledováním televizních pořadů.

Jestliže vám to umožňují podmínky, pak na zahradě nebo za domem můžete dítěti vytvořit hotový ráj.  Fantazii se meze nekladou, a pokud máte, především vy, pánové, šikovné ruce, tak to váš rodinný rozpočet nemusí ani nijak výrazně zatížit.
lanová prolejzačka.jpg

Prvním krokem je vybrat vhodný prostor, ideální by bylo, kdyby byl zčásti zastíněný, rozhodující je také věk ratolesti a jeho povaha. Ti nejmenší si vystačí s málem, rochnit se na písku mohou celé dlouhé hodiny, stačí k tomu jen pár hraček na písek. Pískoviště můžete vyrobit sami nebo zakoupit v některém ze specializovaných obchodů, pak už jen stačí ten správný písek a nezapomeňte na víko, aby se do písku při nepřízni počasí nedostávaly nečistoty.

Pro větší a aktivní děti jsou pak vhodné různé prolézačky, pro odvážnější a zručnější v kombinaci s upevněnými lany či lezeckou stěnou. Maximálně se dokáží děti vyřádit na trampolíně. Ta by samozřejmě měla splňovat veškeré bezpečností normy, aby nedošlo ke zranění.
hračky na pískovišti.jpg

Kdo z nás by nemiloval houpačky, od malinkých robátek až po ty největší, děti je prostě milují. Podle věku a užití je několik typů. Pro ty nejmenší existují i s bezpečnými pouty, která zabrání vyklouznutí. Jestliže se vám v garáži povaluje stará, nevyužitá pneumatika, stačí ji jednoduše zavěsit na strom. Dodržet byste měli také to, že místo, kam se chystáte houpačku umístit, by mělo být zarostlé travou, ono se přeci jen lépe padá do trávy, než na beton.

Domečky jsou výbornou schovávačkou a skrýší, na místo nejsou nijak náročné a děti je milují.