Pokud naše firma provádí zasílání velkého množství zboží, musí mimo jiné také řešit jeho přepravu. To platí zejména v případě, že obchoduje také se zahraničím. Koneckonců, zákazník očekává, že dostane svou zásilku v perfektním stavu, ať už budeme posílat cokoliv. Jak to ale zařídit?

Pokud se jedná o skutečně velké množství, pak se často využívají skladové kontejnery. Ty mají tu výhodu, že v nich lze dopravit zásilku od našich dveří až k těm zákazníkovým, a to bez jakéhokoliv poškození.

pohled na kontejner zblízka

Ovšem k tomu, aby tomu tak skutečně bylo, je potřeba vybrat ten správný. A to není tak jednoduché, už jen vzhledem k tomu, že nabídka není zrovna malá, a stejně tak různorodé jsou i věci, které v nich přepravujeme.

Nejprve si tedy musíme ujasnit, zda se nám přeprava s jejich pomocí vůbec vyplatí. Zde záleží na tom, o jaký objem se bude jednat. Pokud však obchodujeme například s jinou firmou a prodáváme skutečně ve velkém množství, pak je situace poměrně jasná.

loď přepravující zboží v kontejnerech

S tím samozřejmě souvisí i jeho rozměry. Ty musí být tak velké, aby se tam vše pohodlně vešlo, avšak aby přepravované předměty neměly příliš volného místa. To je důležité zejména v případech, kdy je velká pravděpodobnost, že dojde k natřásání. Nesmíme totiž zapomínat, že mnoho z nich má i křehké části, kterým by to rozhodně nesvědčilo.

Také se musíme zajímat, zda má ona věc nějaké speciální nároky. Například víme, že většinu potravin je nutné přepravovat v chladu, aby zůstala v poživatelném stavu po celou cestu. To samé platí i o vlhkosti vzduchu. Pokud pak přepravujeme více rozdílných věcí v jednom kontejneru, je nutné se přesvědčit, že podmínky, které vyžaduje jedna z nich, nebudu detrimentální pro jinou.

Co se financí týče, pak ano, kontejner není levná záležitost. Avšak pokud provádíte pravidelně velké obchody, ona investice se vám velmi brzy vrátí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup