Pokud se nudíte, existuje celá řada způsobů, jak se zabavit. Někdo se rád prochází po venku, jiný si jde třeba zasportovat, další kupříkladu sleduje televizi. V posledních dvou desetiletích však stále více lidí využívá k zahnání nudy i jiné nežli osvědčené způsoby. Ty mají jedno společné – internet. Celosvětová síť je totiž nejen semeništěm rozličných zajímavých informací, ale zároveň se jedná i o prostor, kde není o zábavu nouze. Můžete se dívat on-line na filmy nebo seriály, komunikovat s přáteli či zcela neznámými lidmi na seznamkách nebo na Facebooku a také můžete hrát s jinými lidmi hry, a to je, věřte nebo ne, velká zábava. Ovšem jako všechno na světě má své mouchy, z nichž některé jsou vysloveně masařky.
hraní her

Hraní po internetu je tak zábavné hlavně kvůli tomu, že tyto hry jsou poměrně nenáročné na vybavení. Stačí vám i slabší stolní počítač, nebo laptop. Někdy ani to ne. Mnoho lidí takhle paří třeba i na mobilu. Ten ale musí být samozřejmě alespoň trochu na úrovni. Na staré Nokii si nic moc nezahrajete, snad možná jen slavného hada. Druhým důvod, proč stále více lidí dává přednost tomuto druhu her před klasickými tituly pro jednoho je možnost socializovat se. Můžete plnit úkoly s ostatními jedinci, kteří jsou zrovna připojeni, což je velice přitažlivé. Někdy právě až příliš.
počítačové hry

I na běžné hry si můžete vypěstovat závislost, ale je to daleko méně pravděpodobné, než získat návyk na on-line titulu. Zatímco standardní hra dříve nebo později skončí, velké on-line hry můžete hrát v podstatě donekonečna, jelikož jejich autoři přidávají neustále nový obsah.
hraní xbox

Z toho důvodu je vhodné příliš často, a hlavně dlouho tento druh her hrát. Může to mít totiž takřka stejné následky, jako kdyby se z vás stal alkoholik nebo byste začali házet peníze do „výherních“ automatů. Závislost je totiž pořád jen závislost a následky má vždy.