Když si pořídíte tažné zařízení a k němu držák jízdních kol, jste natolik flexibilní, že se vaše dovolená může proměnit z nudného pobývání na jednom místě v hvězdicový zájezd, s mnoha odlišnými prožitky. Hvězdicové zájezdy se staly velkým hitem ještě před sametovou revolucí a úspěšně pokračovaly ve svém konání i v devadesátých letech, ovšem střídavé pobyty na jiných místech s vlastním autem vám umožní ještě více rozšířit váš záběr.

Držák na kola na tažné zařízení je ideální způsob, jak s bicykly cestovat na dlouhou vzdálenost s častými přestupy a střídáním vašich aktivit. Je totiž velmi snadné kola na nosič připevnit, ať jste kdekoli, a cestujete-li třeba v ženském týmu. Odpadá nasazování kol na střechu či nad páté dveře, což mnohdy bývá otravné a fyzicky náročné.

A jak naplánovat vaši dovolenou, abyste využili všechny možnosti vašeho auta i jízdních kol? Jako příklad můžeme zvolit některou ze zajímavých a cyklisticky atraktivních a vyhledávaných oblastí, např. Třeboňsko.

Třeboňskem na kole

Ubytujete se třeba ve Veselí nad Lužnicí a první den podniknete na kolech trasu proti proudu Nežárky k jezu Metel, dále k Vlkovskému rybníku, k Veselským pískovnám s možností úžasného koupání, a okruh uzavřete projížďkou kolem Horusického rybníka. Druhý den se ubytujete v Třeboni a odtud se můžete vydat k hrázi rybníka Rožmberk, k rybníku Velký Tisý, rybníku Dvořiště, dále k Záblatskému rybníku, na Frahelž a zpět do Třeboně podél Lužnice Nadějskou rybniční soustavou.

krajina na Třeboňsku

Třetí den popojedete s koly do Chlumu u Třeboně a odtud k rybníkům Starý Hospodář a Podsedek do obce Stříbřec a zpět přes Mirochov a Staňkov. Čtvrtý den byste si mohli pronajmout kánoe nebo raft v Suchdole nad Lužnicí a splout si romantické meandry Lužnice až na Majdalen a další den odtud můžete zavítat třeba do Českých Budějovic, na Kleť anebo do Českého Krumlova.

Kombinace jízdních kol na pohodlném nosiči a vašeho vozu se tak může stát námětem na dobrodružství, které ocení i vaše ratolesti a každý, kdo se takové výpravy s vámi zúčastní.