Na zahradě by se vždy mělo udělat nějaké to posezení, aby se tento plácek využíval skutečně na sto procent. A když už bude hotové, je fajn ho zastřešit.

Hoďte to pod střechu

Zahradu už má dnes kde kdo. I lidé, kteří nemají vlastní domek. Existují zahrádkářské kolonie, které se využívají nejen k pěstování všeho možného, co člověka napadne, ale také k mnoha akcím s přáteli. Je to docela logické, jelikož je to hlavně v jarních a letních měsících daleko lepší řešení než sedět někde v obýváku. Venku je čerstvý vzduch, a navíc se tam dá třeba i grilovat. Vybudovat si takovéto posezení není vůbec složité, alespoň v případě toho nejzákladnějšího, tedy venkovního nábytku.

Antická pergola

Ten klidně může být vyrobený z plastu, ničemu to nevadí. Nejedná se sice o kdovíjak reprezentativní materiál, ale to není tak důležité. Kdo by snad přeci jen měl peníze na rozhazování a chtěl něco elegantnějšího, ten může koupit třeba nábytek z ratanu. Dá se sehnat i na bazarech. Nábytek sám o sobě by mohl stačí, ale chtělo by to přeci jen ještě něco, a sice solidní zastřešení.

Pod pojmem „solidní zastřešení“ si každý představí kde co. Valná část lidí používá na zahradě slunečníky, což není špatné, ale ani vyloženě dobré řešení. Proti slunečním paprskům jsou slunečníky super, ale proti dešti moc nepomohou. Zde je lepší nebát se sáhnout trochu hlouběji do peněženky a pořídit si na zahradu některou z moderních pergol, které dokáží působit i jako ochrana proti dešti, kroupám a v případě otužilců i proti sněhovým vločkám.

Zahradní pergola

Kterou vybrat?

Vzhledem k tomu, že pergol, hlavně těch prefabrikovaných, je opravdu velké množství druhů, vybrat si vhodný model nemusí být vždy záležitostí pár minut. Předně je dobré vědět, jak velká by měla být konstrukce a samotná střecha. Pak je dobré zaměřit se na design a v poslední řadě si vybrat materiál. Ten se dnes používá v podstatě dvojí, a sice dřevo a kov. Obecně se dá říci, že dřevo lépe vynikne v rustikálních zahrádkách, zatímco kovové pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany se lépe vyjímají v zahradách moderních. Není to ale žádná mantra a neplatí to vždy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup